Violin, Tyskland tidigt 1800-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
VIOLIN med STRÅKE, Tyskland tidigt 1800-tal, med etikett Reparert af Instrumentmager Johannes Hjorth, Hjörnet af Vestergade og Larsbjörnstreade Nr. 12 i Kjöbenhavn 1837, längd 59 cm, smärre skador, slitage, repor
1171
2015-12-01