Wilhelm Otto Peters, Joie du foyer
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
75 000-100 000 SEK
WILHELM OTTO PETERS
Norge 1851-1935
Joie du foyer
Signerad och daterad Peters -79. Olja på duk, 153 x 110 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
UTSTÄLLD
Salongen, Paris 1879
LITTERATUR
Norskt Kunstnerleksikon, band III, omnämnd sidan 194
2242
2015-12-02