Arkiv

Klassiska - Page 42

Porträtt av hovsekreteraren Paul von Jacobsson

Miniatyrmålning av Heinrich Friedrich Füger

Smörask, fajans, Delft, Holland 1700-tal

Mytologiska scenerier, tillskrivna Jonas Wallström

Bassäng, Persien, 1700/1800-talets första hälft

Kabinettskåp, barock, Holland

Kabinettskåp, barock, Holland

Prismaflaska från Forsby herrgård

Reseur, karolinsk barock, Melchior Brutscher

Urna, Ryssland, Nikolaus I

Urna, Ryssland, Nikolaus I

Vaser, ett par, sannolikt Frankrike

Trädgårdsurnor, ett par, England

Bordslampa, sannolikt S:t Petersburg, Nikolaus I