Arkiv

Klassiska - Page 49

Tabriz, semiantik 1940-tal, signerad Jabarzadeh

Tabriz, semiantik, signerad Javan Amir Khiz

Tabriz, semiantik ca 1920

Tabriz, semiantik ca 1920

Senneh, old

Senneh, old

Gustave Albert, Franskt flodlandskap i vinterskrud

John Arsenius, Rastande husarer

Thure Wallner, Kustvy

Thure Wallner, Kustvy

Jonas Forsslund, Porträtt av elegant herre

Gustav Wilhelm Palm, Motiv från Aricca

David Klöcker Ehrenstrahl, hans ateljé, Porträtt

Per Krafft d.ä., Porträtt av Fredrik Ulrik Wrangel

Carl Fredrik Hill, Det blå berget