Alexis Simon Belle, tillskrivenPortrait av Markis
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
ALEXIS SIMON BELLE
1674-1734, tillskriven
Porträtt av officer i rustning
Olja på duk uppfäst på pannå. Enligt text på baksida, porträtt av Markis av Dampierre
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Rapps Konsthandel, Stockholm
Ermanno Lucinis samling
2171
2016-06-08