Anna Billing, Blomsterstilleben
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ANNA BILLING
1849-1927
Blomsterstilleben med rosor, förgätmigej (Myosotis scorpioides) och vita madonnaliljor (Lilium candidum) i kinesisk vas
Signerad och daterad Anna Billing 79. Olja på duk, 36 x 25 cm.
2032
2016-06-08