Anna Billing, Blomsterstilleben

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ANNA BILLING
1849-1927
Blomsterstilleben med rosor, förgätmigej (Myosotis scorpioides) och vita madonnaliljor (Lilium candidum) i kinesisk vas
Signerad och daterad Anna Billing 79. Olja på duk, 36 x 25 cm.

2032

2016-06-08