Armlänstolar Nikolaus II
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
ARMLÄNSTOLAR, ett par, Baltikum/Ryssland, Nikolaus II, fanerad och massiv mahogny, träskuren dekor, oktogonal ryggbricka med förgyllda detaljer, volutformade armlän med bladhölster, sabelformade fram- och bakben, obetydligt slitage, smärre fanérlagningar
1032
2016-06-07