August Jernberg, Flodlandskap från rhenområdet
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
AUGUST JERNBERG
1826-1896
Flodlandskap från rhenområdet
Signerad A Jernberg. Olja på duk, 47 x 61.5 cm.
PROVENIENS
Professor Ulla Ehrenswärd, Stockholm
August Jernberg bodde från 1889 på Duisburger Strasse 62 i Düsseldorf.
2121
2016-06-08