Klubbat för:
6500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
BÄGARE, av Thomas Ringler, Nürnberg 1670-80, närmast cylindrisk, driven och ciselerad dekor av akantus och blommor, delvis förgylld, höjd 9 cm, vikt 125 g, smärre lagningar vid mynningskanten
1190
2016-06-07
Gör en kostnadsfri värdering här