Bägare silver Nürnberg

Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg
Bägare silver Nürnberg

Klubbat för:

6500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

BÄGARE, av Thomas Ringler, Nürnberg 1670-80, närmast cylindrisk, driven och ciselerad dekor av akantus och blommor, delvis förgylld, höjd 9 cm, vikt 125 g, smärre lagningar vid mynningskanten

1190

2016-06-07