Bergèrer parisarbeten i Louis XV

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

70 000-80 000 SEK

BERGÉRER, ett par, parisarbeten i Louis XV, träskuren dekor, massiv valnöt, uppsvängd rygg med kröndekor av blommor, klädda armlän, frontsargen med blomkvistar och hörnfleuronger, svängda ben med voluter, smärre slitage och dekorskador, främre benavslut kompletterade

1128

2016-06-07