Bergèrer parisarbeten i Louis XV
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
70 000-80 000 SEK
BERGÉRER, ett par, parisarbeten i Louis XV, träskuren dekor, massiv valnöt, uppsvängd rygg med kröndekor av blommor, klädda armlän, frontsargen med blomkvistar och hörnfleuronger, svängda ben med voluter, smärre slitage och dekorskador, främre benavslut kompletterade
1128
2016-06-07