Bordspendyl Directoire Baltikum/Ryssland
Klubbat för:
17000 SEK
Utropspris
15 000-20 000 SEK
BORDSPENDYL, Directoire, Baltikum/Ryssland, fanerad med mahogny, urfodral på klotfötter, inläggningar av mässingslister, snedställda hörn med kannelerade pilastrar, krönt av urna, försilvrad urtavla med arabiska och romerska siffror, hel- och halvslag, nycklar medföljer, höjd 52,5, 27 x 15 cm, smärre slitage och torrsprickor, mindre kompletteringar
1028
2016-06-07