Bruno Liljefors, Vildgäss på myr
Klubbat för:
32000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Vildgäss på myr - studie
Olja på duk, 60 x 90 cm.
Kvarlåtenskapsstämpel på baksidan
Motivet hämtat från en myr norr om Uppsala.
.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2003, katalognr 2300
2104
2016-06-08