Byst Napoleon Bonaparte
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
BYST, Frankrike 1800-tal, föreställande Napoleon Bonaparte som förste konsul, mörkpatinerad brons, postament av rouge griotte marmor, emblem av eklövskransar och Herkules stridsklubba, sockel med kymationbård, höjd 58,5 cm, obetydliga nagg
1171
2016-06-07