Carl August Fahlgren, Vy från Borgmästarholmen
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
CARL AUGUST FAHLGREN
1819-1905
Vy från Borgmästarholmen över Askersund
Signerad och daterad C F. Olja på duk, 52,5 x 68 cm
Till vänster de la Vallées landsortskyrka, känd som landsortens Riddarholmskyrka och till höger Askersunds stadskyrka
2085
2016-06-08