Carl August Fahlgren, Vy från Borgmästarholmen

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

CARL AUGUST FAHLGREN
1819-1905
Vy från Borgmästarholmen över Askersund
Signerad och daterad C F. Olja på duk, 52,5 x 68 cm
Till vänster de la Vallées landsortskyrka, känd som landsortens Riddarholmskyrka och till höger Askersunds stadskyrka

2085

2016-06-08