Carl Larsson, Soldatmössan
Klubbat för:
140000 SEK
Utropspris
200 000-250 000 SEK
CARL LARSSON
1853-1919
Soldatmössan
Signerad med monogram C.L. Akvarell och täckvitt på papper, 22 x 17,5 cm.
.
PROVENIENS
Fabrikör Emil och Anna Nilsson, Göteborg
därefter i arv inom familjen till nuvarande ägare
2065
2016-06-08