Cartier Santos Carree armbandsur
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
CARTIER, armbandsur, 18 k guld / stål, Santos Carree, 1980/90-tal, automatiskt urverk, vit urtavla, romerska siffror, datum, blånerade visare, glasring i 18 k guld, krona med slipad spinell, diameter 29 mm, missfärgad urtavla i marginalen, bruksslitage
PROVENIENS : Skådespelerskan Anita Ekberg bl. a. känd från Federico Fellinis dramakomedi "La Dolce Vita" med den ikoniska scenen i Fontana di Trevi
1315
2016-06-07