Esther Kjerner, Stilleben med liljekonvaljer
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ESTHER KJERNER
1873-1952
Stilleben med liljekonvaljer
Signerad E. Kjerner. Olja på pannå, 27 x 22 cm.
.
PROVENIENS
Gösta Stenman, Stockholm (inv. nr. 7274)
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, våren 2004, katalognr 2286
2043
2016-06-08