Esther Kjerner, Stilleben med ringblommor

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ESTHER KJERNER
1873-1952
Stilleben med ringblommor i tillbringare
Signerad och daterad 1942. Olja på duk fäst på pannå, 42 x 31 cm.
PROVENIENS
Gösta Stenmans samling, Stockholm

2081

2016-06-08