Gunnar Widforss, Vy från Södermalm mot Gamla Stan

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

GUNNAR MAURITZ WIDFORSS
Sverige/USA 1879-1934
Vy från Södermalm mot Gamla Stan, Stockholm
Signerad och daterad Widforss 1914. Akvarell på papper, 30 x 47 cm.

2099

2016-06-08