Honoré Daumier, Laurent Cunin, kallad, Cunin-Grida
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
HONORÉ DAUMIER
Frankrike 1808-1879
Laurent Cunin, kallad, Cunin-Gridaine
Stämplad numrering 11/25. Patinerad brons, höjd 15 cm.
Märkt MLG, edition Maurice Le Garrec
Modellerad c.1832/35
.
PROVENIENS
Direktör Falk Simon, Göteborg
2243
2016-06-08