Jenny Nyström, Julhälsning

Jenny Nyström, Julhälsning
Jenny Nyström, Julhälsning
Jenny Nyström, Julhälsning
Jenny Nyström, Julhälsning
Jenny Nyström, Julhälsning
Jenny Nyström, Julhälsning

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

JENNY NYSTRÖM
1854-1946
Julhälsning
Signerad Jenny Nyström. Akvarell, tusch och täckvitt på papper, 19,5 x 16 cm.
Med dedikation: "Till Lars 1944 julafton från tant"
.
PROVENIENS
Julgåva av Jenny Nyström till nuvarande ägare som växte upp i våningen under konstnären

2005

2016-06-08