Jenny Nyström, Ung dam i sitt växthus

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-45 000 SEK

JENNY NYSTRÖM
1854-1946
Ung dam i sitt växthus
Signerad Jenny Nyström. Akvarell på papper, 25 x 19 cm.

PROVENIENS
Emil Holmbeck, typograf på Åhlen & Åkerlunds förlag, 1920-tal
därefter i arv inom familjen fram till nuvarande ägare

2007

2016-06-08