Kandelabrar empire

Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-60 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, empire, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, för vardera fyra ljus, triangulär fotplatta med palmettdekor, tripod med egyptiserande karyatidansikten, utsvängda ljusarmar med serafer, höjd 49 cm, smärre slitage och dekorskador

1121

2016-06-07