Kandelabrar empire
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-60 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, empire, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, för vardera fyra ljus, triangulär fotplatta med palmettdekor, tripod med egyptiserande karyatidansikten, utsvängda ljusarmar med serafer, höjd 49 cm, smärre slitage och dekorskador
1121
2016-06-07