Kandelabrar parisarbeten i Louis-Philippe
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, parisarbeten i Louis-Philippe, för vardera fyra ljus, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med tassfötter, volutformad dekor med växtornamentik, akantushölstrade pilastrar krönta av kandelaber med spolformade ljuspipor, lösa manschetter, höjd 50 cm, smärre slitage
1027
2016-06-07