Kandelabrar Restauration
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, Restauration, för vardera två ljus, matterad och polerad brännförgylld brons, sockel i marmo rosso, fyrkantig bas med cylinderformat postament med roulettearbete, krönt av stående putto med blomsterkrans och korslagda ljusarmar, bladhölstrade droppskålar och ljuspipor, lösa manschetter, höjd 46 cm, obetydligt slitage
1026
2016-06-07