Karotter med lock, 1 par, silver C. F. Carlman
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
12 000-15 000 SEK
KAROTTER MED LOCK, 1 par, stämplade C. F. Carlman, Stockholm 1894, runda, profilerad kant med räffla, två voluthandtag, välvt lock med elfenbensknopp, invändigt förgyllda, diameter 28,5 cm, vikt 1586 respektive 1582 g
1216
2016-06-07