Ljuskrona rokoko
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
LJUSKRONA, rokoko, för sex ljus, stomme i delvis förgylld mässing, behängd med glaslöv, margueriter och stjärnor, blåsta stamglas på järnstång, stavverk med pärlor, höjd 87 cm, skador, kompletteringar, ursprungligen med obelisker
1111
2016-06-07