Ljusstakar 1 par silver 1800
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, av Gustaf Hagström, Stockholm 1800, klockformad fot med ciselerad akantusdekor på kvadratisk fotplatta med stansad kantbård, fyra kulfötter, kannelerat kolonnskaft, lösa stämplade ljushattar, höjd 18cm, vikt 438 g, vid fotkanten stötskador
1234
2016-06-07