Ljusstakar 1 par silver 1800

Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800
Ljusstakar 1 par silver 1800

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, av Gustaf Hagström, Stockholm 1800, klockformad fot med ciselerad akantusdekor på kvadratisk fotplatta med stansad kantbård, fyra kulfötter, kannelerat kolonnskaft, lösa stämplade ljushattar, höjd 18cm, vikt 438 g, vid fotkanten stötskador

1234

2016-06-07