Ljusstakar 1 par silver Stockholm 1791
Klubbat för:
50000 SEK
Utropspris
60 000-70 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, av Johan Stras, Stockholm 1791, klockformad fot med akantusbård, kannelerat kolonnskaft, lösa stämplade ljushattar, dekor av pärlstav, höjd 23 cm, senare fylld botten, fotkanten med ägarstämpel, bucklor
1230
2016-06-07