Lotte Laserstein, Deutsches Dorf

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

LOTTE LASERSTEIN
1898-1993
Deutsches Dorf
Signerad Lotte Laserstein. Olja på pannå, 40 x 51 cm.
Utförd troligen i mitten av 1930-talet
.
PROVENIENS
Gåva av konstnären till nuvarande ägares föräldrar

2036

2016-06-08