Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
LOTTE LASERSTEIN
1898-1993
Deutsches Dorf
Signerad Lotte Laserstein. Olja på pannå, 40 x 51 cm.
Utförd troligen i mitten av 1930-talet
.
PROVENIENS
Gåva av konstnären till nuvarande ägares föräldrar
2036
2016-06-08
Gör en kostnadsfri värdering här