Oscar Björck, Skål

Oscar Björck, Skål
Oscar Björck, Skål
Oscar Björck, Skål
Oscar Björck, Skål
Oscar Björck, Skål
Oscar Björck, Skål

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-60 000 SEK

OSCAR BJÖRCK
1860-1929
Skål
Signerad och daterad Oscar Björck 1883. Olja på duk, 135 x 100 cm.

PROVENIENS
Bruun Rasmussen Köpenhamn, auktion 682, 2000, katalognr 1486

UTSTÄLLD
Skagen i Herning, MCH Herning Kongrescenter, 2002, katalognr 42

2023

2016-06-08