Peter De Wint, Kustlandskap från Sidmouth Bay
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
PETER DE WINT
Storbritannien 1784-1849, tillskriven
Kustlandskap från Sidmouth Bay, England
Olja på pannå, 34 x 44,5 cm.
På baksidan äldre etikett "Peter De Wint - R. A. Sea coast - English artist."
PROVENIENS:
Troligen inköpt på 1950-60-talet av nuvarande ägares släkting.
2247
2016-06-08