Rembrandt, The Flute Player
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
REMBRANDT HARMENSZ VAN RIJN
1606-1669
The Flute Player
Etsning, 1642, signerad i trycket. Biörklund state IV-V/V med ansiktet i bakgrunden bortpolerat och växterna n.t.v. förändrade.
S. 11,8 x 14,2 cm
LITTERATUR
Bartsch 188, Biörklund and Barnard 42-D
2220
2016-06-08