Ring 18 k guld

Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

RING, 18 k guld, ostämplad, 1 smaragdslipad ljusblå topas, 22 briljantslipade cubic zirkonia, ringstorlek ca 18 mm, total vikt ca 30,8 g, några små stenar med hack

PROVENIENS
Skådespelerskan Anita Ekberg bl. a. känd från Federico Fellinis dramakomedi "La Dolce Vita" med den ikoniska scenen i Fontana di Trevi

1275

2016-06-07