Ring 18 k guld
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
RING, 18 k guld, ostämplad, 1 smaragdslipad ljusblå topas, 22 briljantslipade cubic zirkonia, ringstorlek ca 18 mm, total vikt ca 30,8 g, några små stenar med hack
PROVENIENS
Skådespelerskan Anita Ekberg bl. a. känd från Federico Fellinis dramakomedi "La Dolce Vita" med den ikoniska scenen i Fontana di Trevi
1275
2016-06-07