Sengustaviansk spegel
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, dekor i pastellage, förgylld med slagmetall, över- och understycke med infattade gouacher med pompeijanska motiv som alluderar på Apollon, ramen med kymation, pärlstav och växtdekor, kvicksilverfolierat glas, originalbakstycke, 104,5 x 67,5 cm, slitage
1045
2016-06-07