Skål silver Guatemala 1700-tal

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

SKÅL, otydlig mästarstämpel, Guatemala 1700-tal, rund, låg fotring, delvis godronnerad dekor, gravaerad dekor av akantus och invändigt en fågel med vinrankor och druvklasar, diameter ca 18,5 cm, höjd 7,7 cm, vikt ca 600 g, graverade initialer EKS under krona, smärre bucklor

1211

2016-06-07