Vilhelm Holmgren, Sommarkväll

Vilhelm Holmgren, Sommarkväll
Vilhelm Holmgren, Sommarkväll
Vilhelm Holmgren, Sommarkväll
Vilhelm Holmgren, Sommarkväll
Vilhelm Holmgren, Sommarkväll
Vilhelm Holmgren, Sommarkväll
Vilhelm Holmgren, Sommarkväll
Vilhelm Holmgren, Sommarkväll

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

18 000-20 000 SEK

VILHELM HOLMGREN
1863-1943
Sommarkväll
Monogramsignerad och daterad 1920. Olja på duk fäst på pannå, 33,5 x 24,5 cm.
Stämpelmärkt på baksidan

2143

2016-06-08