Wilhelm von Gegerfelt, Utsikt över Giudecca kanale

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

WILHELM VON GEGERFELT
1844-1920
Utsikt över Giudeccakanalen i Venedig
Signerad och daterad W v Gegerfelt 82. Olja på duk, 52 x 43 cm.
.
PROVENIENS
Nordén Auktioner, Internationella höstauktionen 1995, katalog nr 20, katalognr 117

2106

2016-06-08