Arkiv

Klassiska - Page 16

Spegellampett i rokoko

Spegellampett i rokoko

Bokskåp 1800-talets första hälft

Fällbord Sverige senbarock

Fällbord Sverige senbarock

Skänkskåp sengustavianskt

Skänkskåp sengustavianskt

Frits Thaulow, Clair de lune

Frits Thaulow, Clair de lune

Ljuskrona 1800-tal barockstil

Ljuskrona 1800-tal barockstil

A Pottery Horse

A Pottery Horse

Per Krafft d.ä., Porträtt av Fredrik Ulrik Wrangel

Johan Ericson, Vid Vätterns strand

Fanny Brate, Nyponblommor

Fanny Brate, Nyponblommor

Bruno Liljefors, Vildgäss på myr

Johan Krouthén, Gårdsmotiv med flicka och höns