Arkiv

Klassiska - Page 21

Kandelabrar parisarbeten i Louis-Philippe

Gustavianska taburetter

Gustavianska taburetter

Sengustaviansk ljuskrona

Sengustaviansk ljuskrona

Konsolbord sengustavianskt

Konsolbord sengustavianskt

Sven Hedins rökbord

Sven Hedins rökbord

Bakhtiari, semiantik

Bakhtiari, semiantik

Greta Gerell, Pariscafé

Greta Gerell, Pariscafé

Alfred Wahlberg, Skogspark vid Särö

Kashan, semiantik, signerad Sanni Farzanegan

Patek Philippe Calatrava armbandsur

Tumlare silver Stockholm 1693

Tumlare silver Stockholm 1693

Kerman, 1970-tal, signerad Kerman Rashid farokhi