Arkiv

Klassiska - Page 29

Ljusstakar 1 par silver Nürnberg

Ljusstakar 1 par silver Königsberg

Gunnar Widforss, Vy från Södermalm mot Gamla Stan

Charlotte Wahlström, Kustlandskap från Arild

Veramin, semiantik 1950-60-tal, jaktmotiv

Peking, Kina, antik

Peking, Kina, antik

Ghom, semiantik

Ghom, semiantik

Skålfat, Osmanska riket, Iznik, 1700-tal

Gustaviansk bänk 1700-talets andra hälft

Spegel rokoko av Ehrhart Göbel

Örhängen 1 par 18 k vitguld briljanter

Peder Severin Kröyer, Marie Kröyer & Hugo Alfvén