Arkiv

Klassiska - Page 32

Chin Ying

Chin Ying

Xü Tangju, copy after Ming painting

A Blue and White Ovoid Jar

A Blue and White Ovoid Jar

Skrin barock 1600-tal

Skrin barock 1600-tal

A Blue Cong Vase

A Blue Cong Vase

A Celadon Jade Lotus Brush Washer

Helmer Osslund, Björkar i fjällandskap

Oskar Bergman, Vårlandskap med vitsippor

Malayir

Malayir

A Japanese Amida in a Travelling Shrine ´Zushi´

Tysk skola, landskapsakvareller - ett par

Hamadan, semiantik, galleri

Hamadan, semiantik, galleri