Arkiv

Klassiska - Page 41

Kashan, semiantik, signerad Kazemi

Louis Jean Desprez, Temple d´Isis

Secrétaire en cabinet av Fredrich Iwersson

Nils Nilsson Skum, Fjällmotiv med renhjord

Vilhelm Holmgren, Sommarkväll

Vilhelm Holmgren, Sommarkväll

Giovanni Battista Beinaschi, hans krets, Johannes

Bologna skolan, omkring 1700, Madonnan och barnet

Ring vitguld safir diamanter

Ring vitguld safir diamanter

Etui 18 k guld diamanter

Etui 18 k guld diamanter

Jan Abraham Beerstraaten, tillskriven Vy över Riga

Isfahan, semiantik

Isfahan, semiantik

Isfahan, semiantik 1920-30-tal