Abdel-Halim Hemche, Sydländskt landskap

Klubbat för:

5000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ABDEL-HALIM HEMCHE
Algeriet 1908-1979
Sydländskt landskap
Signerad A Hemche och Hemeche Abdulselim. Olja på pannå, 55 x 32,5 cm.

PROVENIENS
Privat konstsamling, Frankrike

3207

2016-12-08