Adolf Heinrich Mackeprang, Räv jagar fasaner
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
ADOLF HEINRICH MACKEPRANG
Danmark 1833-1911
Räv jagar fasaner
Signerad A H Mackeprang. Olja på duk, 87,5 x 126 cm.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, Klassiska, katalog nr 33, vårauktion 1989, katalognr 242
Inköpt på ovanstående auktion av nuvarande ägare
3186
2016-12-08