Anders Zorn, Mary
Klubbat för:
46000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ANDERS ZORN
1860-1920
Mary
Signerad Zorn med blyerts samt plåtsignatur. Etsning, 1884, 21,8 x 13,8 cm, bladstorlek 34,5 x 21,5 cm.
PROVENIENS
Kunstsalon Emil Richter, Dresden (1848-1930)
LITTERATUR
Asplund 13, Hjert & Hjert 12, ZG 13, 2 état, mycket sällsynt
3115
2016-12-08