Axel Fridell, Mr. Simmons
Klubbat för:
95000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
AXEL FRIDELL
1894-1935
Mr. Simmons (Tidningsläsaren)
Signerad med blyerts Axel Fridell, signerad och daterad i plåten A. Fridell 1933. Torrnål, 29,8 x 23,9 cm, bladstorlek 44,5 x 39,5 cm
PROVENIENS
Privat samling, Stockholm
LITTERATUR
Asplund 307, Haskel 365, état V
3111
2016-12-08