Axel Fridell, Mr. Simmons

Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons

Klubbat för:

95000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

AXEL FRIDELL
1894-1935
Mr. Simmons (Tidningsläsaren)
Signerad med blyerts Axel Fridell, signerad och daterad i plåten A. Fridell 1933. Torrnål, 29,8 x 23,9 cm, bladstorlek 44,5 x 39,5 cm

PROVENIENS
Privat samling, Stockholm

LITTERATUR
Asplund 307, Haskel 365, état V

3111

2016-12-08