Bägare silver Moskva

Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva
Bägare silver Moskva

Klubbat för:

3800 SEK

Utropspris

5 000-6 000 SEK

BÄGARE, oidentifierad mästare, Moskva 1700-talets mitt, närmast cylindrisk, graverad dekor med tre ovala medaljonger med motiv av putti och kyrillisk text samt akantus, delvis förgylld, höjd 8 cm, diameter 8 cm, vikt 103 g

PROVENIENS

2201

2016-12-07