Biblioteksbyster, 1par, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

BIBLIOTEKSBYSTER, ett par, 1800-talets första hälft, Frankrike, föreställande François Voltaire (1694-1778) respektive Jean-Jacques Rousseau (1712-1778), patinerad brons, postament men initialer V och J, höjd 28,5 cm, slitage, smärre bucklor

2122

2016-12-07