Biedermeier skola, Barnporträtt
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-30 000 SEK
BIEDERMEIER SKOLA
Tyskland/Österrike
Porträtt av fyra små barn
Olja på duk, 31,5 x 27 cm.
PROVENIENS
Landslagsledare Pelle Bergström, Svenska ishockeyförbundet Tre kronor
Inköpt på Röda Torget, Moskva ca 1962-63, rysk tullsedel med namn av tidigare ägare medföljer.
3182
2016-12-08